Haber

Başkan Soyer: “Herkes İzmir’e güvendi”

Depremin ardından barınma ihtiyacı olan aileler için başlattığı Bir Kira Bir Ev kampanyasını Halk TV aracılığıyla duyurarak 33 bin 98 aileyi yuva yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İnanılmaz bir dayanışma oluştu. gece. Milyonlarca sözümüze inandı. Ne bir SMS ne de bir hesap numarası vardı. Herkes İzmir’e ve bize güvendi.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, deprem felaketinin ardından barınma ihtiyacı olan aileler için başlattığı “Bir Kira Bir Ev” kampanyasında emeği geçenlere teşekkür etti. 22 Şubat akşamı Halk TV’de yayınlanan özel yayın için yüzlerce işçi ve gönüllünün görev başında olduğunu hatırlatan Lider Soyer, ziyaret ettiği davet merkezi çalışanlarına, “İşte benim kahramanlarım. Her şey çok daha güzel olacak. Sana iyi şanslar. İyi ki senin gibi bir ekip arkamda duruyor. Sizinle çalışmaktan gurur duyuyorum. O gece inanılmaz bir dayanışma vardı. Milyonlar sadece bizim sözlerimize inandı. Ne bir SMS ne de bir hesap numarası vardı. Herkes İzmir’e ve bize güvendi.”

Dağda arkamda durdun
Toplanan 330 milyon liralık yardımın bir kuruşunun boşa gitmemesi için daha da çok çalışacaklarını söyleyen Önder Soyer, “İzmir’in tozunu atmamalıyız. Sana tamamen güveniyorum. Herkes sadece ağzımızdan çıkan sözlere güvenirdi. Geceyi uyumadan sabah ettin. Dağ gibi arkamda durduğun için çok teşekkür ederim. Çabanız hayırlı olsun” dedi.

33 bin 98 aile konut oldu
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 11 ilde büyük yıkıma yol açan deprem felaketlerinin ardından konut sorununa çözüm bulmak amacıyla İhtiyaç Haritası ile başlattığı “Bir Kira Bir Ev” kampanyası dayanışmayla büyüdü. One Rent One Home Kampanyası’na Türkiye’den ve yurt dışından çok değerli isimler katkı sağladı. Gecede 33 bin 98 aile için 330 milyon liralık yardım toplandı. Ertesi gün gelen bağışlarla bu rakam 350 milyon lirayı geçti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

sarkoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu